Kąpielówki na plażę, na basen oraz na co dzień

Wielu mężczyzn latem bardzo dobrze czuje się w kąpielówkach. Niektórzy nawet tak się z nimi zaprzyjaźnili, że oprócz plaży noszą je także podczas spacerów w turystycznych miejscowościach. To nic dziwnego, gdyż często dobrej jakości szorty kąpielowe spokojnie mogą zastąpić krótkie spodenki, gdyż ich wzory i materiał są niezwykle solidne. Jak wybrać kąpielówki męskie? Jakie kąpielówki powinno się nosić na plaży, jakie na basenie, a jakie na co dzień? Odpowiedź poniżej. 

Jak wybrać kąpielówki męskie? 

Jeżeli wybieramy się na wakacje nad morze – warto zaopatrzyć się w kąpielówki, w których dobrze będziemy się czuć na plaży. Odpowiedni rozmiar i właściwa długość to kluczowe aspekty, na które warto zwrócić uwagę. Idealne kąpielówki nad morze powinny być bowiem długości do połowy uda. Krótsze modele wybierają panowie o nienagannej sylwetce. Dłuższe – ci, co niezbyt dobrze czują się w swoich gabarytach. Takie kąpielówki nie powinny ograniczać naszych ruchów, a materiał z którego są wykonane powinien szybko wysychać i nie przyklejać się do ciała. 

Szorty kąpielowe – na co dzień? 

W nadmorskich miejscowościach często zdarza się, że panowie chodzą w takich szortach na spacery nie tylko po plaży. Jeżeli są one odpowiedniej długości, mają właściwy materiał a ich wzory są ciekawe – wcale nie jest to złe rozwiązanie. Jeżeli chcemy mieć takie uniwersalne spodenki lepiej zainwestować w droższy, ale i solidniejszy model, który sprawdzi się w różnych sytuacjach. Na takie kąpielówki warto wydać od około 100 do 300 zł.