Eleganckie szaliki damskie – jaka długość?

Wybierając szaliki damskie warto zwrócić uwagę nie tylko na ich cenę, jakość wykonania i design, ale również na długość, która wbrew pozorom odgrywa bardzo ważną rolę. W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszą się modne szaliki o prostokątnym kształcie.

Jaka długość szalika?

W cieplejsze dni doskonale sprawdzą się krótkie szaliki damskie, które mają długość do 140 cm. Szaliki tego typu można zarzucić nie tylko na kurtkę zimową, ale również na marynarkę. Jest to doskonała propozycja dla kobiet, które poszukują biznesowego i formalnego zestawu. Średnie szaliki (do 175 cm) są bardzo wszechstronne, dlatego też tak wiele kobiet decyduje się na ich zakup. 175 cm to idealna długość do wiązania i owijania na szyi. Najdłuższe szaliki mają około 210 cm. Sporym atutem szalików tego typu jest to, że można nimi owinąć szyję wiele razy, dzięki czemu można zyskać dodatkowe ciepło. Długie szaliki można zawiązać na wiele sposobów.

Nie tylko długość

Aby wybrać modne szaliki damskie warto zwrócić uwagę nie tylko na długość, ale również na grubość i szerokość. Jeżeli chodzi o szerokość, to największym zainteresowaniem cieszą się modele 30-40 cm. Szaliki tego typu nie zakrywają twarzy i doskonale utrzymują ciepło szyi. Aby zapewnić sobie odpowiedni komfort cieplny warto postawić na porządne czapki zimowe damskie. Wielu renomowanych producentów oferuje gotowe zestawy zimowe. W komplecie dostępne są nie tylko piękne szaliki i czapki zimowe damskie, ale również stylowe rękawiczki, które idealnie do siebie pasują.