Kobiety w dżinsie – dżinsowe kurtki na wiosnę

W czasach dzikiego zachodu kowboje nosili spodnie dżinsowe z powodów praktycznych, czyli niezniszczalności – przynajmniej tyle wiemy z westernów. Choć w tamtych czasach kobiety nosiły raczej suknie, moda ewoluowała, a wraz z nią zmieniło się podejście do tej tkaniny.

Rock’n’roll czyli katana dżinsowa

Czasy mocnych brzmień gitarowych bazujących na wszelkich odmianach rocka przyniósł dżinsowi renesans. Widoczne na koncertach zarówno na scenach, jak i na widowniach, w różnorakich krojach, z wieloma dodatkami. Tym razem jednak nie tylko mężczyźni je nosili, bo taką samą furorę robiły tego typu kurtki dżinsowe damskie. Czasy te pokazały nam, jak możemy łączyć je z innymi ubraniami, bo zawsze dobrze wyglądają ze skórzanymi czy kraciastymi spodniami, a do samej kurtki możemy doczepić różne łańcuszki i naszywki dla podkręcenia całości.

dżinsowa kurtka oversize damska

Kurtka dżinsowa damska dziś

 W czasach gdzie unisex wiedzie prym ciężko stwierdzić, która kurtka taka nie jest. Jest jednak wiele rodzajów. Standardowe proste, porozdzierane i wytarte, w różnych kolorach mogą mieć zastosowanie w większości przypadków gdy ‚nie mamy co na siebie włożyć’. Dzięki swojej uniwersalności kurtka nie tylko ochroni nas w chłodne wieczory, ale też doskonale podkreśli resztę stylizacji.

Dżins przeszedł ogromną drogę z piasków prerii na wybiegi modowe, wciąż podbija serca milionów i nie zanosi się na koniec zainteresowania. Warto wpleść kurtkę w swoje kreacje, bo wygląda na to, że ten materiał będzie królował bardzo długo.