Kombinezon damski – strój dający ogromne pole do kreatywności

W garderobie kobiecej wiele jest strojów, które mogą być zastosowane na różne okazje ze względu na swój uniwersalizm i możliwość zmiany ich charakteru poprzez dodatki. Niektóre elementy ubioru występują też w olbrzymiej liczbie fasonów, kolorów i zastosować można w ich produkcji liczne materiały. Do nowoczesnej klasyki zaliczyć można tu między innymi kombinezon, jednak wiele pań ma problem z tym, jak wybrać kombinezon damski.

Kombinezon damski – strój na wiele okazji

Kombinezony damskie występują w takiej liczbie modeli, ze trudno jest bardzo wybrać ten, który okaże się odpowiedni, jednak kiedy już uda się to zrobić, posiadać się będzie strój, dzięki któremu przejdzie się potężną transformację i będzie się też samodzielnie zmieniać jego charakter, eksperymentując z rozmaitymi dodatkami.

Niektóre panie obawiają się nieco zakupu tego ubioru, gdyż w Polsce jest on dość nowym zjawiskiem, będąc modnym zaledwie od kilku lat. Nie jest to jednak nowy typ stroju, gdyż w modzie pierwsze kombinezony damskie były przez chwilę modne już przed Drugą Wojną Światową, tracąc podczas niej prestiż i zainteresowanie modnych pań, wracając po długim czasie i zagarniając sporą ilość kobiecych serc.

Wiedza o tym, jak wybrać wygodny i modny damski kombinezon, nie jest jednak niczym tajemniczym i wystarczy kierować się kilkoma prostymi wskazówkami, by wybrać odpowiedni model. Jednym z głównych kryteriów, na których podstawie się go dokonuje, jest planowany zakres noszenia go, a konkretnie to, czy będzie on występował w roli kombinezonu casualowego, czy może zakładać się go będzie na bardziej formalne przyjęcia i do spotkań biznesowych. 

Przy modelach casualowych można sobie pozwolić bowiem na wiele swobody, wybierając kolor czy materiał. Te do noszenia w sytuacjach formalnych powinny być ściśle przylegające do ciała i uszyte ze sztywnych, grubych materiałów. Dodatkowo powinny być one ciemne, będąc jednocześnie pozbawionymi wzorów. W ich przypadku też unika się krótkich nogawek – preferuje się jak najdłuższe.

W modelach casualowych można też zaszaleć z wyborem paska do kombinezonu, gdyż można na przykład eksperymentować z barwami kontrastowymi. W przypadku formalnego stroju tego typu pasek powinien być jednak w takiej samej lub zbliżonej do kombinezonu barwie.

Niektóre kombinezony są na tyle uniwersalne, że mogą być stosowane zarówno w sytuacjach formalnych, jak i nieformalnych. Ich charakter można bowiem odmienić przez dodatki i obuwie. Wystarczy często zmiana paska, by już cieszyć się stylizacją casualową, zamiast formalnej, i na odwrót.

Do formalnych stylizacji z kombinezonem trzeba też nosić szpilki lub innego rodzaju eleganckie obuwie, a do tego też bardziej elegancką torebkę, podczas gdy ten sam kombinezon nabierze zupełnie luźnego charakteru, kiedy dobierze się do niego sandałki, płócienną torbę i interesującą biżuterię do noszenia na co dzień.

Kombinezon a figura

To, jak wybrać kombinezon damski, zależy też w dużym stopniu od wzrostu i figury noszących ją kobiet.

Kobiety wysokie doskonale wyglądają w kombinezonach cienkich, zwiewnych, dających poczucie oszałamiającej lekkości i tajemniczości. Taka stylizacja w ich przypadku zalecana jest jedynie w sytuacjach nieformalnych, gdyż przy formalnych kombinezon powinien być dopasowany ściśle do ciała. 

Wiele jest jednak kobiet niższych i charakteryzujących się przy tym bardzo drobną figurą. Takie panie powinny nosić w obu kontekstach kombinezon ściśle przylegający do ciała, który w miarę możliwości będzie jednolity i pozbawiony wzorów.

Wśród kobiet, które kochają być najbardziej eleganckie ze wszystkich, najbardziej zachwycone kombinezonami będą te reprezentujące typ figury określanej jako „jabłko”, gdyż najbardziej eleganckie modele, w tym te koronkowe, doskonale wręcz podkreślają szerokie ramiona i szczupłą sylwetkę.

Panie z figurą określaną jako „gruszka” powinny z kolei wybrać model, który zwróci uwagę na linię ramion. Kobiety z wyraźnym wcięciem w talii mogą za to nosić każdy typ kombinezonu damskiego.

Kierując się tymi prostymi wytycznymi, można wybrać model, który nie tylko zachwyci elegancją, ale również będzie bazą pod rozmaite kreatywne stylizacje, które mogą dać też nowe życie zapomnianym dodatkom, leżącym gdzieś na dnie szafy, które w połączeniu z kombinezonem będą doskonale podkreślać unikalny charakter kobiety.