Botki jako buty całoroczne

Jak wybrać botki damskie aby nie skrócić nóg i aby nie zaburzyć proporcji sylwetki? Botki to jedne z najczęściej wybieranych butów przez kobiety, świetnie sprawdzają się na specjalne okazje, jak i na co dzień. Pasują zarówno do jeansów jak i do delikatnej sukienki. Można je nosić do pracy ale też na wieczorne wyjście. Dzięki swojej uniwersalności skradły serca wielu kobiet i stały się obuwiem całorocznym. 

Buty dla wysokich

Do niedawna botki w tym stylu: https://arturovicci.pl/botki uważane były jako buty zarezerwowane dla wysokich kobiet, mit o tym jak bardzo skracają nogi zakorzeniony był głęboko. A wystarczy przestrzegać kilku zasad aby nie zrobić sobie nimi krzywdy. 

Dobranie koloru spodni do butów pozwala na optyczne wydłużenie nóg, a jeśli dodamy do nich obcas to już naprawdę możemy osiągnąć spektakularny efekt. 

Botki jako buty całoroczne

Zależnie od wybranego modelu, botki stały się dzisiaj obuwiem całorocznym. Zimą królują buty wykonane ze skóry naturalnej i ocieplane. Przeważają modele na płaskiej podeszwie, ewentualnie na koturnie. Natomiast latem i wiosną prym wiodą zamszowe fasony, często ozdobione ażurowym wzorem- są idealne na letnie festiwale i jako uzupełnienie jeansowych szortów. Królują modele na koturnie czy też na obcasie. Zależnie od dobranej stylizacji można dzięki nim osiągnąć efekt boho albo też lekko drapieżny. Wbrew pozorom w butach takich wcale nie jest gorąco, dzięki ażurowi są bardzo przewiewne a dodatkowo stopa nie jest tak bardzo narażona na działanie czynników zewnętrznych jak piasek czy pył.