Czółenka bez pięty – poradnik wyboru

Nikt nie powinien mieć wątpliwości, że obuwie musi być nie tylko stylowe, modne, ale również komfortowe. Bez wątpienia dotyczy to także każdego rodzaju damskich szpilek. W związku z tym warto zastanowić się, na co zwrócić uwagę wybierając m.in. stylowe czółenka z odkrytą piętą. Co warto wiedzieć? Jak wybrać czółenka bez pięty? 

Czółenka bez pięty – gdzie się sprawdzą? 

Bez wątpienia czółenka z zakrytą piętą cieszą się ogromną popularnością w Polsce. Wynika to m.in. z ich praktyczności. Tego rodzaju obuwie sprawdzi się z powodzeniem nie tylko w połączeniu z casualowym outfitem, ale również w połączeniu z bardziej elegancką stylizacją. Co jeszcze warto wiedzieć?

Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby tego rodzaju czółenka założyć zarówno na spotkanie rodzinne, jak i do pracy, jeżeli nie obowiązuje tam surowy dress code. Nie można jednak zapominać, że czółenka odsłaniające piętę są znacznie mniej formalnym rozwiązaniem niż klasyczne modele. Nie są więc na każdą okazję.

Tego rodzaju czółenka charakteryzują się wyjątkową wygodą noszenia. Ze względu na odsłoniętą piętę nie trzeba martwić się nieprzyjemnymi odciskami, czy też otarciami w okolicach stopy. Dodatkowo ze względu na brak materiału wokół stopy można liczyć na swobodne oddychanie skóry. 

Odpowiedni materiał

Jedną z najważniejszych rzeczy, którą zawsze należy brać pod uwagę podczas doboru czółenek, jest materiał, z którego zostały one wykonane. Obecnie sklepowe półki uginają się pod niezliczoną ilością stylowych i modnych czółenek, które w rzeczywistości nie nadają się do chodzenia. Pomimo tego, że odsłaniają one piętę, to mogą spowodować:

– nieprzyjemne odciski, 

– bolesne obtarcia.

Z jakiego powodu? Nieprzyjemne odciski oraz obtarcia w czółenkach mogą być spowodowane materiałem, z którego zostały one wykonane. Współcześnie większość producentów obuwia decyduje się na wykorzystanie surowców syntetycznych do produkcji czółenek. Niesie to za sobą poważne konsekwencje.

Tego rodzaju buty pomimo zapewnienia dopływu powietrza od górnej części stopy oraz od strony pięty nie pozwalają na prawidłową cyrkulację powietrza wewnątrz obuwia. W praktyce oznacza to, że zasłonięte części stopy nie mogą swobodnie oddychać. Nie jest to jednak jedyny problem generowany przez materiały syntetyczne.

Dodatkowo czółenka wykonane z takiego materiału nie mogą odpowiednio dopasować się do naturalnego kształtu stopy. W praktyce oznacza to, że nawet rzadko noszone czółenka z nie wysokim obcasem z czasem mogą prowadzić do rozwoju haluksa oraz wielu innych negatywnych konsekwencji dla organizmu. 

Rozwiązaniem jest wybieranie czółenek, które zostały stworzone ze skóry naturalnej. W takiej sytuacji można mieć pewność, że z czasem obuwie idealnie dopasuję się do kształtu stopy, oraz że skóra stopy będzie mogła swobodnie oddychać. O czym jeszcze warto pamiętać? 

Zawsze wybieraj renomowanych producentów

Niezależnie od tego, jaki rodzaj czółenek jest wybierany, zawsze warto stawiać na renomowanych producentów. Jest to najprostszy i jeden z najskuteczniejszych sposobów na kupienie butów, które spełnią wszystkie oczekiwania. Koniec końców żaden producent obuwia, który tworzył renomę latami, prawdopodobnie nie wpuści na rynek butów niskiej jakości. O czym jeszcze warto pamiętać?

Dobrym pomysłem może być też sprawdzenie opinii na temat konkretnego modelu obuwia. Wybierając popularny but, można liczyć na znalezienie sporej ilości opinii online. Wymaga to nieco więcej pracy, ale pozwala uzyskać pewność, że wymarzone czółenka bez pięty nie tylko będą się świetnie prezentować na stopie, ale również, że będą one wyjątkowo komfortowe oraz wytrzymałe. 

Jak czółenka bez pięty są najmodniejsze?

Kolejna kwestia, o której nigdy nie można zapomnieć to aktualne trendy modowe Niezależnie od tego, w jakiej sytuacji zakładane będą czółenka z odsłoniętymi piętami zawsze warto sprawdzić, czy interesujący nas model będzie wyglądał modnie i stylowo z przygotowanym ubiorem.

Z tej prostej przyczyny zawsze warto sprawdzać, jak prezentują się buty na światowych wybiegach najważniejszych domów mody. Dzięki temu można mieć pewność, że kupione czółenka w żaden sposób nie będą odbiegać od aktualnych światowych trendów. Innymi słowy, kupione zostaną idealne buty.