Jak nosić botki na szpilce na co dzień i od święta?

Botki na szpilce pasują do wszystkiego. Jest to jedna z tych prawd, których nie można podważyć. Jak łączyć je w zestawy, by wyglądały ciekawie i niebanalnie? 

Na co dzień

Botki na szpilce to obuwie, które sprawdza się w wielu sytuacjach. W firmach, w których panuje dress code panie również mogą włączyć je do swoich stylizacji. 

Botki w połączeniu ze spódnicą przed kolano, bluzką koszulową oraz marynarką stworzą bardzo klasyczne zestawienie, które sprawdzi się na służbowym spotkaniu. Zamieniając spódnicę na cygaretki również uzyskamy stylizację idealną do pracy. 

Chcąc stworzyć stylizację, w której możemy wyjść na miasto, czy z koleżankami na zakupy warto postawić na klasyczne zestawienie z dżinsami. Wybierając monochromatyczny czarny zestaw można postawić na botki ze szpilką w ciekawym kolorze: https://arturovicci.pl/botki-damskie/na-szpilce. Jesienią świetnie będzie wyglądała butelkowa zieleń, granat, czy czerwień. Warto jednak wtedy pamiętać, że to botki stanowią główny element stylizacji, a reszta jest tylko dodatkiem. Torebka oraz biżuteria nie powinny wychodzić na pierwszy plan. 

W eleganckiej wersji

Ważne wyjście wymaga specjalnej stylizacji. Wybierając plisowana spódnicę midi możemy dobrać botki, które mają odkryte palce. Stylizacje uzupełniamy elegancką kopertówką na łańcuszku. Tak ubrana kobieta może pojawić się na przedstawieniu teatralnym, w eleganckiej restauracji czy na uroczystości rodzinnej. 

Warto pamiętać, że botki na szpilce świetnie wyglądają w połączeniu z mini. Dzięki takiemu zestawieniu sylwetka wydaje się smukła i strzelista, a szpilka nadaje sprężystego chodu.