Najważniejsze zasady podczas wybierania szpilek

Choć każde modne buty dla kobiet to szpilki, to jednak nie oznacza to, że jest je łatwo wybrać. Wręcz przeciwnie, ponieważ tak duża ich popularność powoduje, że na rynku istnieje ich naprawdę olbrzymia liczba najrozmaitszych modeli i wersji. Jakie są najważniejsze zasady dobierania szpilek? Czym się kierować, aby buty te były możliwie najlepsze?

szpilki

Wysokość obcasa

Buty damskie typu szpilki, cechują się wysokim, cienkim obcasem. Jest to najważniejsza i najbardziej charakterystyczna cecha i element tego obuwia. Zresztą właśnie od niego pochodzi nazwa tego obuwia. Jak jednak każda kobieta doskonale wie, im obcas większy, tym większy problem rodzi się podczas chodzenia na nim. Staje się to nie tylko trudniejsze, ale też przede wszystkim boleśniejsze, ponieważ w trakcie chodzenia na takich obcasach, dochodzi do dużego naprężenia stopy oraz łydki, co później staje się niezwykle bolesne.
Jaki więc obcas wybrać? Zdecydowanie nieco niższy, niż się oczekuje, ponieważ przesadzenie w tym wypadku będzie bardzo bolesne i nieprzyjemne.

Z jakiego materiału?

Kolejną niezwykle ważną sprawą jest to, z jakiego materiału powinny być wykonane szpilki. Jest to niezwykle ważne nie tylko z powodu estetyki i wyglądu danych szpilek, lecz przede wszystkim z powodu wygody chodzenia w nich. Nieodpowiedni materiał będzie z całą pewnością powodował obcieranie skóry i powstawanie bardzo bolesnych ran. Materiał musi się nie tylko dobrze dopasować do skóry, lecz również musi być odpowiednio elastyczny, aby razem ze stopą pracować. Co można więc polecić? Z całą pewnością godne polecenia są szpilki wykonane ze skóry lub zamszu.

Jaki rozmiar?

Na koniec warto pozostawić sobie kwestie najbardziej oczywistą, czyli rozmiar obuwia. W przypadku szpilek powinno się dobierać go nieco inaczej niż przy zwykłym obuwiu. Zwykle kobiety starają się zmniejszyć ból i ewentualne obtarcia, wybierając model o mniejszym rozmiarze. Jest jednak lepszy sposób. Wystarczy bowiem przymierzać buty, gdy stopy są zmęczone i nieco spuchnięte, czyli na sam koniec dnia. Bogatą ofertę szpilek damskich oferuje sklep internetowy DeeZee, warto jednak zaznaczyć, że marka weszła również na rynek ukraiński i zakupów można dokonać również tutaj: https://deezee.com.ua