Idealna kreacja na studnówkę

Studniówka to pierwsza tak elegancka impreza w życiu młodej kobiety. To na tę okazję bardzo często wybiera swoją pierwszą sukienkę wieczorową.

Choć nasze mamy i babcie widzą tę imprezę zupełnie inaczej. Kilkadziesiąt lat temu Studniówki organizowano przede wszystkim w szkołach. W śród dziewczyn królowały biel, czerń i ewentualnie granat. Zamiast sukni wieczorowych wkładano stroje galowe, czyli najczęściej ciemną spódniczkę oraz białą bluzkę.

Jak powinna być idealna sukienka na studniówkę? 

Pamiętajmy, że studniówka to impreza organizowana przez szkołę. Będą w niej  uczestniczyć nauczyciele oraz niektórzy rodzice, dlatego wybrana sukienka nie może być zbyt wyzywająca. Na taką dość oficjalną okazję bardzo dobrze sprawdzą się wieczorowe sukienki młodzieżowe. Sukienka nie może być zbyt krótka czy wydekoltowana. To może być źle widziane przez grono nauczycielskie.

Sukienka na studniówkę powinna być dopasowana do naszej sylwetki.Jakie kolory wybierać? Studniówki odbywają się wieczorem dlatego bardzo dobrze  będą prezentowały się wszystkie ciemne kolory, takie jak czerń, granat czy butelkowa zieleń. Możemy też zaszaleć ze złotem i srebrem. Możemy sobie pozwolić na odrobinę ekstrawagancji.

Jakie dodatki wybrać do sukienki?

W tym przypadku obowiązuje bardzo prosta zasada. Jeżeli nasza sukienka jest prosta, to możemy sobie pozwolić na ekstrawaganckie buty czy torebkę. Natomiast jeśli mamy strojną sukienkę to przy wyborze dodatków zachowajmy szlachetny umiar.  W tym przypadku mniej znaczy więcej…