Koszule męskie – jak wybrać idealną?

Wybór idealnie dopasowanej koszuli nie jest tak prosty, jak mogłoby się wydawać. To nie tylko odpowiedni rozmiar kołnierzyka, ale także stopień dopasowania koszuli. Przed zakupem, warto poznać kilka ważnych wskazówek, które przeczytasz w naszym artykule. 

Tkanina koszuli 

Cena koszuli w dużej mierze zależy od tkaniny i jakości wykonania. Warto postawić na materiały wysokogatunkowe, które pozwolą skórze oddychać i poczuć się komfortowo. Uniwersalnym produktem są koszule wykonane z bawełny z domieszką syntetycznych włókien.

Zapewnia maksymalny przepływ powietrza i świetny wygląd. Koszule lniane świetnie wyglądają w mniej formalnych zestawieniach, szczególnie w letnich stylizacjach. Koszule jeansowe sprawdzą się w stylizacjach mniej formalnych. Przed założeniem każda koszula powinna być starannie wyprasowana, co zapewni elegancki i nieskazitelny wygląd.

Pranie powinno być wykonywane zgodnie z instrukcją załączoną na metce, tak, aby jak najdłużej cieszyć się kolorem i nieskazitelnym wyglądem koszuli. 

Dopasowanie koszuli

  • Koszula regular fit – są to koszule o standardowym i klasycznym kroju. Idealnie dopasowują się do każdej sylwetki. 
  • Koszula normal – jest to prosty krój koszuli, bez dodatkowych wcięć. Jest polecana szczególnie mężczyznom, którzy posiadają budowę daleką od atletycznej. 
  • Koszula slim fit – są to koszule, które świetnie dopasowują się do ciała i są szczególnie polecane dla Panów szczupłych. Są wąskie, a ich zadaniem jest podkreślenie atutów ciała mężczyzny. 

Mankiety koszuli

Takie koszule męskie mogą posiadać klasyczne mankiety zapinane na guziki lub eleganckie mankiety francuskie ze spinkami. Okazuje się, że te ostatnie nadają stylizacji elegancji i powinny być zakładane na szczególne okazje.

Mankiety na guziki to tradycyjne i wygodne rozwiązanie, które sprawdzi się w mniej formalnych stylizacjach, ale także nada eleganckiego charakteru. To jeden, dwa, lub nawet trzy guziki. Wszystko zależy od preferencji mężczyzny odnośnie koszul męskich.