Dobór płaszcza damskiego – czym się kierować?

Płaszcz damski jest ubiorem noszonym przez kobiety, dla ciepła lub mody. Płaszcze zazwyczaj mają długie rękawy i są rozpinane z przodu, zapinane na guziki, zamki błyskawiczne, rzepy, klamry, pasek lub kombinację tych elementów. Inne możliwe elementy obejmują kołnierze, paski na ramiona i kaptury.

Kiedy przydaje się płaszcz damski? Co zapewnia?

DAMSKI-PLASZCZ-TOMMY-HILFIGEROsoby mogą nosić płaszcze, aby chronić się przed warunkami pogodowymi, pokazać swój status społeczny lub jako wyraz mody. Rodzaje tkanin wykorzystywanych w płaszczach różnią się między sobą – niektóre z nich są wykonane z wełny, aby zapewnić ciepło w zimie, podczas gdy inne z bawełny i poliestru, aby zapewnić lekkość i nieprzemakalność.

Powszechne nazwy konkretnych płaszczy obejmują okrycie wierzchnie, palto, trencz, płaszcz przeciwdeszczowy (lub płaszcz typu slicker), płaszcz typu duffle, surdut,, płaszcz polo (lub kurtka polo), kurtka typu puffa.

Jak wybrać i nosić płaszcz damski? Możliwe stylizacje

Można je nosić do legginsów i trampek lub do dżinsów i butów, w zależności od okazji. Płaszcz damski jest formą odzieży wierzchniej, która może być funkcjonalna lub modna. Może być ciężki, jak płaszcz w grochy lub trencz, lub lekki, jak wiatrówka lub płaszcz przeciwdeszczowy. Płaszcz damski może być noszony jako element mody, lub może być po prostu funkcjonalny.

Dobrej jakości płaszcz damski może okazać się inwestycją na lata, dlatego warto sięgnąć po nieco droższe modele.

Pierwszym krokiem przy zakupie płaszcza damskiego jest zastanowienie się nad jego stylem. Czy potrzebujesz ciepłego zimowego płaszcza do noszenia w zimie? Czy szukasz czegoś lżejszego i bardziej swobodnego do noszenia na wiosnę? Kiedy już zdecydujesz się na rodzaj pogody, w której płaszcz będzie noszony, powinnaś rozważyć, czy chcesz długi czy krótki płaszcz.