Jak wybrać odpowiednie buty robocze do pracy, pielęgnacji i konserwacji?

Ludzie spędzają większość swojego życia w środowisku pracy, dlatego ważne jest, aby zapewnić im nie tylko bezpieczeństwo, ale i komfort w miejscu pracy. Buty robocze mają za zadanie chronić stopy podczas pracy w trudnych warunkach. Wykonane są z trwałych, odpornych fizycznie i chemicznie materiałów oraz wyposażone w ochronne wkładki i nakładki.

Wysokiej jakości wygodne obuwie robocze

Minęły już czasy, kiedy różnorodność obuwia roboczego, składała się z ciężkich płóciennych butów i trzewików oraz szorstkich gumowych butów. Nowoczesne buty ochronne niewiele różnią się, a niekiedy przewyższają konwencjonalne obuwie codzienne. Asortyment i wygląd obuwia ochronnego na BHP-Gabi jest uderzający. Okazuje się, że obecnie żadna nowoczesna firma nie może obejść się bez korzystania z wysokiej jakości, bezpiecznego, wygodnego obuwia roboczego, co z pewnością wpływa na kulturę produkcji, no i oczywiście na wizerunek firmy.

Jakie są rodzaje obuwia roboczego?

Obuwie specjalne występuje w wersji letniej i zimowej (z dodatkową izolacją), przeznaczone jest do pracy w różnych warunkach – od pracy w warsztacie po pracę na zewnątrz. Buty robocze produkowane są według ścisłych norm regulujących stopień ich odporności na czynniki zewnętrzne. Ścisłe przestrzeganie wszystkich norm jakościowych nie jest sloganem reklamowym, lecz koniecznością, ponieważ obuwie robocze ma za zadanie chronić stopy przed niebezpiecznymi substancjami.

buty robocze za kostkę

Podstawowe kryteria wyboru obuwia roboczego w zależności od środowiska pracy

Specjalistyczne obuwie dla pracowników jest potrzebne przede wszystkim do ochrony stóp podczas pracy. Do warunków, które wchodzą w obszar ryzyka wystąpienia uszczerbku na zdrowiu pracownika mogą należeć: niskie lub wysokie temperatury, śliskie podłogi, gruz budowlany, drzazgi i inne kłujące i tnące cząstki na podłodze, wysoka wilgotność, brud, woda, ogień, śnieg, agresywne środowisko chemiczne i wiele innych.